نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام مدیر کل آموزش و پرورش به مناسبت روز مهندس

پیام مدیر کل آموزش و پرورش به مناسبت روز مهندس


پیام مدیر کل آموزش و پرورش به مناسبت روز مهندس


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان،" احمد شیرزاد" به مناسبت پنجم اسفند سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس پیامی صادرکرد و از مجموعه مهندسین و هنرآموزان شاغل در هنرستانهای استان قدردانی کرد.

متن کامل این پیام بدین شرح است :

پنجم اسفند ماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی یکی از بزرگترین چهره های علمی جهان اسلام که به نام روز مهندس در تقویم ملی ایران آمده است؛ مهندس در اندیشه و تاریخ ارزنده ایران اسلامی یادآور و تداعی کننده ابتکار، خلاقیت و  نوآوری است که زمینه‌ساز رشد و محرک موتور پیشرفت کشور خواهد بود. این روز یادآور خودباوری های مهندسان این سرزمین است.

نگاه علمی و تخصصی به موضوعات و مسائل روزمره زندگی بشر همواره و در تمام اعصار و زمان اهمیت ویژه‌ای داشته است و در این زمینه ایرانیان در زمره پیشگامان محسوب شده و اندیشه های ناب و نگاه مدقانه دانشمندان تاریخ پرافتخار ایران اسلامی، نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، فارابی، ابوریحان بیرونی و ابن سینا موید این ادعا ست و در عصر حاضر نیز الهام بخش طرح‌ های نو در جهان به شمار می‌رود.

شایستگی و توانمندي مهندسان ایرانی، امروز در جهان بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم در این زمان که به فرموده رهبر معظم انقلاب( مدظله العالی)، در گذر از یک پیچ سرنوشت ساز تاریخی قرار داریم، مهندسان توانمند ایرانی همراه وهمگام با برنامه های دولت تدبیر و امید  بتوانند رسالت خود را در سازندگی، عمران و آبادانی ایران اسلامی به نحو احسن به مرحله اجرا در آوردند.

روز مهندس روز تجليل از استعداد، خرد ، توان و اراده منحصر بفرد ایران و ایرانی ، روز پاسداشت خلاقیت ، ابتکار، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل و روز گراميداشت پيشگامان پيشرفت و سازندگي در كشور است.

فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندسان شاغل در آموزش و پرورش استان یزد ، این روز پرافتخار را تبریک گفته، توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت  اهداف آموزش و پرورش استان از درگاه خداوند متعال خواستارم.

در همین راستا مدیرکل محترم آموزش و پرورش به همراه معاونت آموزش متوسطه اداره کل و رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش با حضور نمادین در هنرستان های شهید منتظرقائم و فردوسیان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندسین شاغل در این هنرستان ها روز مهندس را به ایشان تبریک گفتند.