نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بدرفتاري با کودکان عمر آنها را کوتاه مي کند

بدرفتاري با کودکان عمر آنها را کوتاه مي کند


بدرفتاري با کودکان عمر آنها را کوتاه مي کند

بدرفتاري با کودکان عمر آنها را کوتاه مي کند

 

تهران- نتايج يک تحقيق علمي جديد نشان داد: دوران کودکي ناخوشايند و قرار گرفتن در معرض آزارهاي جسمي و زباني و بدرفتاري در اين دوران، عمر انسان را کوتاه مي کند.   

 

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، تارنماي خبري العرب آنلاين روز يکشنبه نوشت: بر اساس تحقيقي که از سوي "مرکز کنترل امراض و پيشگيري از آنها" در آتلانتاي آمريکا با شرکت 17هزار فرد بالغ صورت گرفت، مشخص شد اشخاصي که تا پيش از رسيدن به سن 18سالگي شش مورد و يا بيشتر تجربه ناخوشايند در کودکي داشته و مورد بدرفتاري قرار گرفته اند، بيش از سايرين دچار مرگ زودرس مي شوند.

ديويد براون که اين تحقيق را انجام داده، ابراز اميدواري کرد که نتايج آن موجب شود بدرفتاري با کودکان و آزارهاي روحي و جسمي آنها به هر شکلي به عنوان يک مشکل عمومي سلامتي مطرح گردد.

وي افزود: بسيار مهم است که مردم بدانند پيامدهاي صدمات روحي و جسمي در کودکي تا آخر عمر فرد ادامه خواهد يافت.

براون و تيم تحقيقاتي وي با بررسي اطلاعات پزشکي شرکت کنندگان طي سالهاي 1995 تا 1997 و همچنين بررسي فرمهايي درباره دوران کودکي، آنها را در سال 2006 از نزديک زير نظر قرار دادند.

بر اساس نتايج، يک سوم از شرکت کنندگان به اين نکته اشاره کرده بودند که حداقل يک بار تجربه ناخوشايند در دوران کودکي داشته اند.

محققان دريافتند، کساني که اظهار کرده بودند در کودکي شش مورد تجربه بدرفتاري داشته اند به طور متوسط در سن 60 سالگي فوت کرده اند در حالي که ديگران که تجربيات ناخوشايند کمتري داشته اند، تا سن 79 سالگي زندگي کرده اند.

محققان اظهار داشتند که بين خطرات مرگ زودرس در گروه اول و ابتلا به بيماريهاي قلبي، سکته، اعتياد به دخانيات و مشروبات الکلي ،ابتلا به افسردگي و مشکلات جسمي ديگر ارتباط وجود دارد.

نتايج اين تحقيق در ماه نوامبر آينده در فصلنامه طب پيشگيري منتشر خواهد شد.